Про спілку
З перших днів створення Спілки організовано постійне чергування з метою спілкування з ветеранами прокуратур з областей та надання їм порад, консультацій з різних проблем, а також матеріальної та іншої необхідної допомоги.
Ветерани брали участь у виданні спогадів про роботу з різних галузей прокурорсько-слідчої діяльності, зокрема вийшла друком книга "Іменем Закону", в якій один із розділів присвячено героїчній службі військових прокурорів за часів військових дій в Афганістані.
На запрошення Кабінету Міністрів України члени Спілки неодноразово приймали участь у Всеукраїнському форумі ветеранів війни та праці, а також у роботі Всеукраїнської спілки інвалідів, ветеранів війни та праці, у тому числі в обговоренні законодавчих пропозицій.
21 травня 2012 року відбулася зустріч Генерального прокурора України, колегії Генеральної прокуратури України з членами Президії Всеукраїнської спілки ветеранів війни та праці органів прокуратури. Під час зустрічі було обговорено питання зміцнення взаємодії органів прокуратури з ветеранськими організаціями у захисті соціальних, економічних та інших конституційних прав та інтересів ветеранів органів прокуратури, залучення їх до виховання молодого покоління прокурорсько-слідчих працівників.
Укладено Меморандум про співпрацю між Всеукраїнською спілкою ветеранів війни та праці органів прокуратури та Генеральною прокуратурою України від 28 травня 2012 року. 
З нагоди десятої річниці утворення Всеукраїнської спілки ветеранів війни та праці органів прокуратури Генеральний прокурор України  у червні 2013 року  провів зустріч з представниками ветеранських організацій органів прокуратури. Під час заходу він висловив слова вдячності ветеранам за те, що вони займають активну життєву позицію у вихованні молодого покоління прокурорсько-слідчих працівників та вручив відомчі відзнаки головам первинних ветеранських організацій органів прокуратури.
З метою захисту інтересів ветеранів прокуратури у регіонах утворені громадські організації, які беруть участь у реалізації статутних завдань Спілки та тісно співпрацюють з керівництвом цих прокуратур. Практикується залучення ветеранів органів прокуратури до участі у проведенні навчально-методичних семінарів, занять у школах молодого спеціаліста та державних обвинувачів. Голови Ради ветеранів війни та праці органів прокуратури є членами комісій з відбору претендентів на стажування в органах прокуратури та приймають активну участь її роботі.
З метою виховання почуття поваги до старшого покоління, у приміщеннях регіональних прокуратур встановлені Дошки пошани   працівників та ветеранів органів прокуратур, де розміщені фотографії прокурорсько-слідчих працівників, які тривалий час працювали в органах прокуратури, створено музеї.
Пенсіонери запрошуються на святкування державних свят, Дня Перемоги, професійного свята тощо. З нагоди днів народження їм направляються вітальні листівки, адресні папки, подарунки.
Співпраця з ветеранськими організаціями згідно з наказом Генерального прокурора України №2гн є одним із пріоритетів кадрового забезпечення органів прокуратури та постійно перебуває під контролем керівництва Генеральної прокуратури України.