Новини
07.05.2015
Привітання з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі

   

 
 
Дорогі ветерани  органів прокуратури!
 
 Дозвольте в переддень 70-річниці Перемоги над нацизмом у Європі  сердечно привітати вас з цим великим святом,  з Днем доблесті і героїзму!
Я хотів би низко схилити голову перед Вами – нині живими й усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і побажати мирного неба, ясного сонця! Нехай завжди вас оточує мир і злагода!
  9 травня - це суміш печалі й радості. За чотири роки війни Україна заплатила за свою свободу, за право жити на своїй землі більше ніж десятьма мільйонами життів своїх синів і дочок. Це дуже велика плата, щоб жити вільно на своїй незалежній землі.
Скільки б літ – десятиліть не минуло, а значення перемоги  над нацизмом у Європі  навпаки – все більш зростає. Бо ж тільки через десятиліття можна по-справжньому оцінити героїзм на фронтах, відвагу в партизанських загонах, звитягу в тилу, зразки яких демонстрували кращі сини та дочки нашого народу. Нетлінним, справді безсмертним є подвиг наших батьків та дідів. Це вони, інколи ціною власного життя, відстояли для нас свободу, захистили від рабства, поневолення та смерті.
Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за Ваш безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку не знало людство.
Ми у вічному боргу перед Вами, шановні ветерани, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які Ви виявили в боях за рідну землю.
Історія війни – історія, написана кров’ю хоробрих. Вона може обійтися без зведень та великих чисел. Її своєрідність у тому, що проходить вона через серце людини, бійця, в’язня, героя. Вона не знає невдач, відступу, здачі території та позицій. Вона дає ніби кінцеву, переможну формулу всієї війни. Вона символ і запорука майбутньої перемоги, яку необхідно ще добути ціною жертв та тривалої боротьби на величезній арені військових дій. Але ця перемога вже відчувається в серці героя, в його твердості та непереможності як особистості.
Усе, що робилося на фронті сприймалося не як щось виняткове, а як робота – неймовірно тяжка, небезпечна, але неминуча й необхідна. А скільки було безіменних героїв і невідомих подвигів.
Війна над нацизмом у Європі – це масовий героїзм на фронті, де подвиг ставав загальною і повсякденною нормою. Патріотизм, дружба, взаємовиручка, повага один до одного виховуються у людини саме у найскрутніші періоди життя. Ті буремні часи були випробуванням для всього народу, який і на фронті, і в тилу виборював ціною власного життя мир на землі.
З плином часу «позолота ідеології» зійшла з цього свята, відкривши мільйони облич і доль. Перемога стала і зрозумілішою, бо сьогодні цензура не спотворює спогадів, а багато засекречених раніше документів стали доступними для дослідників і громадськості. Ми відкриваємо для себе людський вимір війни. Завдяки нашим колегам Андрію Івановичу Амонсу і Леоніду Івановичу Абраменку  прийдешні покоління знатимуть про тяжкий подвійний обов’язок перед людьми і Батьківщиною, про подвиги працівників прокуратури, які знайшли своє відображення у книзі «Репресовані прокурори».
В ті страшні роки полягли мільйони українців. Про точну кількість загиблих і досі дискутують історики, вчені, ветерани. Вічна пам’ять солдатам і офіцерам, партизанам і підпільникам. Усім українцям, чиїм життям виборено подвиг українського народу. Честь і слава ветеранам, які нині серед нас. Їхня мужність і любов до Батьківщини завжди слугуватимуть прикладом для нас.
Серед нас живуть ті, хто своїми очима бачив війну. В Україні статус ветерана війни мають понад три з половиною мільйони громадян. З них майже триста тисяч – учасники бойових дій, і ще стільки ж – інваліди. Це ті, хто може розповісти про справжнє обличчя війни. Передати відчуття її жаху і руїни.
Згадуючи діяльність органів прокуратури у роки воєнного лихоліття, зазначу, що війна вимагала чіткої організації роботи всіх органів державної влади, установ, підприємств, громадськості, дотримання суворої законності та правопорядку, що було досягнуто завдяки високому професіоналізму, відповідальності, сумлінному виконанню службових обов'язків прокурорів і слідчих.
Це вони не шкодуючи здоров`я, забуваючи про власне благополуччя, повністю, до самовідречення, віддавалися роботі, завжди виявляли стійкість та принциповість.
Вони доклали багато зусиль у справу забезпечення верховенства права, дотримання законності і правопорядку, самовідданістю та самопожертвою в роки війни наближали цей світлий день - День Перемоги!  
На превеликий жаль, не всі побачили цей славетний весняний день. Сьогодні вже немає поряд і багатьох з тих, хто, відстоявши свободу і незалежність Батьківщини, повернулися в післявоєнну розруху, мужньо подолали всі тяготи, відновили зруйновані міста і селища.
Пам'ять про них непідвладна часу, як непідвладна часу любов до Батьківщини. Так було і буде завжди – і через десять років, і через сто, і через століття. Обов'язок нинішніх поколінь – бути гідними продовжувачами справи переможців, що вирвали країну з лап фашистів, що врятували її і зберегли прекрасною і квітучою.
Щороку свято 9 травня служитиме нагадуванням – немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній землі!
Сьогодні ми низько схиляємо голови перед вами, дорогі ветерани. Нинішній день незалежної України став можливим завдяки вам. Ви достойно йшли по життю – як бойовому, так і трудовому, що повинні взяти як взірець прийдешні покоління.
Дорогі ветерани! Нинішнє ми перед вами в неоплатному боргу.  Найменше, що можемо зробити для вас сьогодні – це забезпечити гідну старість. Крок за кроком ми йдемо по цьому шляху. Звичайно, наша сьогоднішня турбота про Вас, шановні ветерани, – це лише мала частка того, що ми хочемо і повинні зробити. Наш громадський обов’язок – не забувати жодного учасника війни, оточити турботою і увагою не тільки у свята, а й в будні.
На сьогодні, на постійному контролі органів прокуратури перебувають питання соціального захисту ветеранів війни відповідними контролюючими органами. Завдяки принциповому прокурорському реагуванню усуваються недоліки у їх роботі.
Від імені всіх працівників органів прокуратури запевняю Вас, що й надалі  наші сили будуть спрямовані на задоволення ваших щоденних потреб та інтересів.
Земний уклін від нас, синів, онуків і солдатів Великої Перемоги, усім, хто переміг фашизм  і піднімав з руїн рідний край!
Тож зі святом Вас, дорогі ветерани! Міцного здоров’я Вам, чудового настрою в цей святий і сумний для всіх нас день. Хай не болять Ваші рани, хай щастя і радість не переводяться у Ваших оселях.
 
 
 
     Голова спілки
     С. Степанчук

кількість переглядів : 567